Colnago FLIGHT

Colnago FLIGHT jest ramą przeznaczona do jazdy na czas lub triathlonu.

Konstrukcja

Unikalny węzeł suportowy, wykonany wraz z rurą podsiodłową jako jeden element sprawia, że rama ma niespotykaną sztywność oraz również aerodynamiczny kształt.
W trakcie projektowania użyto systemu 3D oraz FEM (Fine Element Analysis). Pozwoliło to na właściwy dobór włókna węglowego w miejscach , które decydują o sztywności ramy, przeniesieniu siły kolarza „na szosę” oraz redukcji drgań pochodzących od nierównej nawierzchni. Część rury podsiodłowej (o przekroju w kształcie kropli wody) ma wygięcie, które pozwala na maksymalne (ale zgodne z przepisami UCI dla rowerów TT) przesuniecie do przodu tylnego koła. Rama jest wyposażona we wspornik siodła o obrotowym jarzmie dającym różne kąty nachylenia:

- 77 stopni do triathlonu;
- 74 stopnie do jazdy na czas.

Również dolna rura ma aerodynamiczny przekrój w kształcie kropli wody, widelec FLIGHT CARBON z rurą o średnicy 11/8” oraz tylne widelce w kształcie liścia.

Materiały

Colnago Beta carbon monocoque.

System sterów C-HS2

Jednym z istotnych punktów rewolucyjnego projektu Colnago jest wprowadzenie nowego systemu sterów.
Stery o nazwie C-HS2 są częściowo zintegrowane. Zupełnie nowa konstrukcja umożliwia łatwiejszy montaż i pielęgnację. Stery C-HS2 zwiększają również stabilność rury sterowej.

Rozmiary

Zgodnie z mottem Colnago: „rama pasuje do Ciebie, a nie Ty pasujesz do ramy”, Flight jest dostępna w 3 rozmiarach S, M, L
 
Copyright© 2008-2009 COLNAGO All rights reserved.