CX-1 EVO

Ta ogromnie popularna carbonowa rama „wygrała” etapy wyścigów Giro d’Italia i Paryż-Nicea. Ma całkowicie zmieniony wygląd oraz nowy element konstrukcji: wewnętrznie poprowadzone pancerz i linki tylnego hamulca. Kolarze z drużyn zawodowych  byli zaskoczeni nadzwyczajną jakością ramy i walorami sportowymi: połączeniem sztywności niezbędnej sprinterom do maksymalnego wykorzystania mocy oraz pewnego prowadzenia roweru.
Kluczem do tej zwycięskiej kombinacji jest przedni trójkąt wykonany w technologii Monocoque. Dzięki zastosowaniu w CX-1 EVO unikalnego, wielokątnego przekroju górnej rury, uzyskano niezwykle mocną konstrukcję. Górna i dolna płaszczyzna rury są płaskie, co zwiększa sztywność, a wielokątny przekrój dodatkowo tłumi drgania powodowane przez nawierzchnię drogi.
Tylny trójkąt został zaprojektowany w taki sposób, że uzyskano znakomitą  sztywność  bez podwyższania wagi ramy.

Materiały

W ramie CX-1 zastosowano zarówno kompozyt HM (high modulus) jak i jednokierunkowy kompozyt  HR (high-strength) oraz wykończenie w twill’u 3K. W trakcie projektowania użyto systemu 3D oraz FEM (Finie Element Analysis). Osiągnięto wspaniałe właściwości jezdne ramy poprzez właściwy dobór włókna węglowego w miejscach, które decydują o przeniesieniu siły kolarza „na szosę”.
W odróżnieniu od innych producentów, Colnago używa włókna węglowego o idealnym składzie. Elektroniczny dobór włókna pozwala na wytwarzanie lekkich i bezpiecznych ram.

System sterów C-HS2

Jednym z istotnych punktów rewolucyjnego projektu Colnago jest wprowadzenie nowego systemu sterów. Stery o nazwie C-HS2 są częściowo zintegrowane. Zupełnie nowa konstrukcja umożliwia łatwiejszy montaż i pielęgnację.
Stery C-HS2 zwiększają również stabilność rury sterowej, co sprawdzili w czasie wyścigów zawodnicy drużyn zawodowych.

Rozmiary

Zgodnie z mottem Colnago: „rama pasuje do Ciebie, a nie Ty pasujesz do ramy”, CX-1 EVO  jest dostępna w 8 slopingowych rozmiarach (42s - 58s).

 


    Dostępne malowania: MGBK czarno-biały ; MGYB czarno-zółty ; MGWH biały ; MGRD biało-czerwony.
 
Copyright© 2008-2009 COLNAGO All rights reserved.